Są nowi zwycięzcy GreenEvo

Znamy już wyniki tegorocznej, V edycji konkursu GreenEvo. Spośród 20 firm oferujących ekologiczne technologie nagrodzono 14 przedsiębiorstw. Wśród zwycięskich rozwiązań znalazły się m.in. przydomowa oczyszczalnia ścieków oraz technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych.

GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja polskich, zielonych technologii na zagranicznych rynkach oraz wspieranie ich eksportu. 1 kwietnia br. Kapituła konkursu, złożona m.in. z przedstawicieli biznesu i instytucji rządowych, pod przewodnictwem wiceministra środowiska Marcina Korolca, zakwalifikowała do dalszego etapu programu 20 innowacyjnych technologii środowiskowych. Następnie, zostały one poddane szczegółowej weryfikacji. W jej wyniku, 17 czerwca, Kapituła wyłoniła 14 laureatów.

– 14 innowacyjnych technologii powiększyło portfolio laureatów GreenEvo, dołączając tym samym do grona firm, które pomagają rozwiązywać problemy środowiskowe w Polsce, i na świecie najlepszymi dostępnymi technologiami – komentuje minister Korolec.

Udział w GreenEvo to liczne korzyści dla przedsiębiorców. Tytuł laureata wiąże się m.in. z możliwością uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu. Zwycięzcy mogą także skorzystać ze wsparcia instytucji rządowych na całym świecie, szerokiej oferty szkoleniowej, prezentacji technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach oraz produkcji indywidualnych filmów o oferowanych technologiach.

– O wartości GreenEvo najlepiej świadczą osiągnięcia dotychczasowych firm – laureatów. To m.in. wzrost wartości ich obrotów o ponad 35 proc. i eksportu o ponad 50 proc. – dodaje minister Korolec.

W tej edycji zwyciężyły m.in.: projekt przydomowej oczyszczalni ścieków, technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych, projekt kotłów na biomasę, palnik na biomasę z mieszalnikiem, projekt linii do produkcji brykietu i pelletu z trocin, słom i innych odpadów pochodzenia rolniczego i leśnego.

Redakcja reo.pl

źródło: MŚ
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here