Rzeszów aktywnie angażuje się w Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (European Union Sustainable Energy Week EUSEW) jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Energii i Transportu Komisji Europejskiej, instytucje europejskie, podmioty z sektora energetycznego oraz prywatne przedsiębiorstwa. W jego trakcie odbywa się wiele konferencji, seminariów oraz wystaw poświęconych m.in. nowoczesnym metodom zarządzania energią i pozyskiwania energii odnawialnej oraz proekologicznym rozwiązaniom energetycznym

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii ma na celu propagowanie odpowiedzialnego gospodarowania zasobami energetycznymi.

Na dzień dzisiejszy, dwa na trzy zgłoszenia organizacji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii w Polsce, na oficjalnej stronie ogólnoeuropejskiej akcji, pochodzą z Rzeszowa.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Rzeszowa zaprasza do udziału w warsztatach dla szkół gimnazjalnych „Odnawialne Źródła Energii w Mieście Rzeszowie”, konkursie na projekt naklejki ściennej: „Zgaś światło”, „Oszczędzaj wodę” lub „Oszczędzaj ciepło” oraz w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Odnawialne źródła energii w oczach dziecka”. Chęć wzięcia udziału w powyższych akcjach należy zgłaszać do 15 marca, natomiast termin nadsyłania prac plastycznych upływa 30 marca 2011. Swój udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii zgłosiły także: Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, SP 19 oraz SP 22.

Redakcja reo.pl

źródło: rzeszow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here