Rząd rozmawiał z przedstawicielami przemysłu o polityce klimatycznej

W piątek w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu z reprezentantami sektora przemysłowego. Jak poinformowała Kancelaria, spotkanie zwołane w związku mają się odbyć wizytą wizytą komisarza UE ds. polityki klimatycznej i energetycznej dotyczyło konkurencyjności polskiego przemysłu elektroenergetycznego oraz przemysłów energochłonnych w kontekście polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Ze strony rządu, oprócz premier Beaty Szydło, w spotkaniu wzięli udział: wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, minister środowiska Jan Szyszko, minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz pełnomocnik rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski. Jak wynika z informacji podanych przez Kancelarię Premiera, w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele sektora przemysłowego w Polsce. Podczas rozmów w formule „okrągłego stołu” omówione zostały „najważniejsze kwestie dotyczące wyzwań związanych z polityką klimatyczną UE dla przemysłu elektroenergetycznego i energochłonnego w Polsce”.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że dla rządu kluczowa jest konkurencyjność polskiej gospodarki. – Chcemy wywiązać się z zobowiązań dotyczących ochrony klimatu, ale też chcemy, aby polska gospodarka się rozwijała – mówiła premier. Zdaniem premier Szydło, Polska nie może zgadzać się na rozwiązania uderzające w polską gospodarkę.

Jak przypomniała Kancelaria Premiera, spotkanie odbyło się przed przyszłotygodniową wizytą komisarza UE ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguela Ariasa Cañete.

reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here