RWE Go&See Tour 2015 odwiedzi Polskę


Dystans 3 000 km z Lublany do Essen w 14 dni pokona zespół RWE elektrycznym samochodem Tesla S. Na trasie RWE Go&See Tour 2015 znajdą się AGH Solar Lab w Krakowie oraz Centrum Nauki Kopernik, które wraz z RWE będą obchodzić w tym czasie Dni Tesli. Dzięki połączeniu paneli fotowoltaicznych i baterii magazynującej prąd, wchodzących w skład RWE AGH Solar Lab ze stacją ładowania RWE, Tesla przejedzie 350 km z Krakowa do Warszawy wykorzystując w 100% energię słoneczną.

Rozpoczęła się kolejna edycja RWE Go&See Tour, cyklicznej wyprawy pracowników RWE po europejskich miastach w poszukiwaniu innowacyjnych projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii i e-mobility.

Jej tegoroczna trasa licząca 3 000 km biegnie z Lublany do Essen i obejmuje miasta takie jak: Zagrzeb, Budapeszt, Pragę czy Bingen nad Renem. W tym roku po raz pierwszy w historii Go&See Tour, zespół RWE, odwiedzi także dwa polskie miasta – 11 lipca pojawi się w krakowskim laboratorium fotowoltaicznym RWE AGH Solar Lab, a dzień później w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, które wraz z RWE Polska obchodzić będą w tym czasie „Dni Tesli”.

Zespół RWE podróżować będzie samochodem elektrycznym Tesla S o mocy 420 KM i zakresie 430 kilometrów. Dzięki panelom fotowoltaicznym o mocy 7,5 kWp oraz baterii magazynującej prąd, wchodzących w skład RWE AGH Solar Lab, stacja ładowania RWE zasili odnawialną energią samochód elektryczny Tesla, który przejedzie 350 km z Krakowa do Warszawy wykorzystując w 100 proc. energię słoneczną.

– Aktualnie RWE zaangażowana jest w 11 projektów badawczych dotyczących technologii e-mobility w Niemczech, na rynkach UE oraz w USA – powiedział Artur Stawiarski, dyrektor ds. strategii i rozwoju przedsiębiorstwa, RWE Polska. – Cieszymy się, że na trasie RWE Go&See Tour znalazły się dwa Polskie miasta Kraków i Warszawa, w których spółka prowadzi działalność. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom popularność ekologicznych samochodów elektrycznych w Polsce będzie systematycznie rosnąć – dodał Artur Stawiarski.

RWE jest pionierem wdrażania technologii e-mobility w Niemczech. Aktualnie razem z ponad 80 niemieckimi miejskimi zakładami energetycznymi spółka zarządza tam największą siecią publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Liczba pojazdów z możliwością ładowania elektrycznego na tamtejszym rynku wynosi już 28 000. W Polsce trend e-mobility przybiera na sile. Z roku na rok przybywa coraz więcej samochodów elektrycznych oraz punktów ładowania na polskich drogach. W 2009 r. RWE rozpoczęła budowę pierwszej sieci stacji ładujących w Warszawie. Początkowo obejmowała ona jedynie stolicę, a obecnie ma charakter ogólnokrajowy. W całej Polsce funkcjonuje już 31 stacji ładowania RWE.
 

mat. pras.

Tesla, fot. RWE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here