Rusza testowa wersja aukcji OZE


Rusza testowa wersja Internetowej Platformy Aukcyjnej (IPA)sprzedaży energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii – poinformował UrządRegulacji Energetyki. I etap testów potrwa do 14 czerwca br.

 

Jak informuje URE, udostępnienie IPA ma na celu zapoznaniewytwórców zainteresowanych uczestnictwem w tzw. systemie aukcyjnym z zasadamidziałania oraz poszczególnymi funkcjonalnościami i modułami aplikacji.

 

Udostępnienie wersji testowej IPA w dniach 24 maja – 14czerwca 2016 r. stanowi I etap testów zewnętrznych aplikacji, w ramach którychUżytkownicy będą mogli utworzyć profil użytkownika oraz wysłać wniosek odopuszczenie instalacji do udziału w aukcji lub wysłać deklarację o przystąpieniudanej instalacji do aukcji. Umożliwi to udział w drugim etapie testówaplikacji.

 

W kolejnym etapie testów zewnętrznych, zaplanowanym nakoniec czerwca 2016 r., przewiduje się udostępnienie pozostałychfunkcjonalności IPA, w tym zorganizowanie aukcji symulacyjnej. Jednak, aby użytkownikmógł wziąć udział w aukcji symulacyjnej, musi „dysponować” instalacjąodnawialnego źródła energii, dla której administrator systemu zaakceptowałwniosek lub deklarację, złożone podczas I etapu testów.

 

 

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here