Rusza ogólnopolska sieć szybkiego ładowania samochodów elektrycznych


W Warszawie zainicjowano oficjalnie we wtorek działalnośćpierwszej ogólnopolskiej sieci publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.W ramach sieci Greenway znajdzie się 75 punktów ładowania w pobliżu autostrad igłównych dróg w całej Polsce.

 

Jak podkreślono, punkty ładowania będą publicznie dostępne.Jak przekonuje realizator projektu ich lokalizacja umożliwi posiadaczom pojazdównapędzanych prądem poruszanie się po terenie całego kraju i sprawi, że głównepolskie drogi staną się tzw. zielonymi korytarzami. Infrastruktura ładowarekjest niezbędna, aby samochody elektryczne mogły przemieszczać się na większeodległości, dzięki czemu stają się one faktyczną alternatywą dla pojazdówspalinowych – przekonuje Greenway Infrastructure.

 

Realizacja projektu, który finansowany jest przy wsparciufunduszy europejskich, potrwa dwa lata. Po ukończeniu instalacji, sieć tworzonaprzez Greenway połączy Polskę z istniejącymi szlakami ładowania pojazdówelektrycznych w całej Europie. Projekt będzie rozwijany wzdłuż głównychkorytarzy transportowych w Polsce, ze wschodu na zachód i z południa na północ.Zielony korytarz połączy kraj z sąsiadami, od Bałtyku po Adriatyk, wchodząc wskład sieci obejmującej aż 12 proc. terenu kontynentalnej Europy, dostępną dla60 milionów mieszkańców.

 

W uroczystości zainicjowania projektu w Warszawieuczestniczył m.in. wiceminister energii Michał Kurtyka i współzałożycielGreenway Infrastructure Peter Badik.PAP

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here