Rusza budowa wielkiej farmy słonecznej


W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się pierwsza faza realizacji projektu wielkiej elektrowni słonecznej. Farma Mount Signal Solar będzie miała moc aż 800 MW.

Pierwszy etap konstrukcji powinien zostać zakończony do 2014 roku. Do tego czasu ma powstać farma solarna o mocy 266 MW. Urządzenia zostaną zainstalowane w Imperial Valley w Kalifornii, na gruntach rolnych o małym poziomie produktywności. Na razie nie wiadomo, na kiedy przewidziane jest zakończenie całego projektu.

Po zamknięciu pierwszej fazy budowy, elektrownia będzie w stanie zasilić ok. 65 tys. gospodarstw domowych – informuje serwis Cleantechnica.com. Firma San Diego Gas and Electric już podpisała umowę na zakup energii.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem projektu solarnego, który ostatecznie będzie miał moc 800 MW – powiedział Martin Hermann, dyrektor 8minutenergy Renewables – firmy, która zajmuje się realizacją tego ambitnego przedsięwzięcia. Podkreślił, że Mount Signal Solar to pierwszy z wielu tego typu projektów firmy.

 

Redakcja reo.pl

źródło: Cleantechnica.com

Pierwszy etap konstrukcji powinien zostać zakończony do 2014 roku, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here