Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie projektów środowiskowych


W ramach polsko-niemieckiego porozumienia Ministerstwo Środowiska rozpoczęło nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Programu Pomocowego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów. Dokumenty można składać do 31 marca 2011 roku.

Dofinansowanie przeznaczone jest dla beneficjentów z sektora publicznego oraz innych organizacji, które zgodnie z przepisami prawa regulują pomoc publiczną. Pod uwagę są brane projekty, które wyraźnie i bezpośrednio wpływają pozytywnie na środowisko lub polegają na prezentowaniu działań gospodarczych służących poprawie ochrony klimatu (np. zmniejszenie emisji CO2, zanieczyszczeń powietrza, wody, zastępowanie tradycyjnych źródeł energii OZE).

Pomoc będzie można otrzymać do około 30-75% kosztów kwalifikowanych. Zostanie ona udzielona w formie dotacji do odsetek pożyczek udzielonych przez Bank KfW Bankengruppe lub w postaci dotacji bezzwrotnej.

Szczegółowe informacje na temat programu pomocowego oraz formularze znajdują się na stronie internetowejMinisterstwa Środowiska.

Redakcja reo.pl

źródło: Ministerstwo Środowiska

fot.: sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here