Rockefeller Brothers Fund inwestuje w OZE w Afryce


Fundusz Braci Rockefellerów, który zbił majątek na branżypaliw kopalnych, rozpoczął inwestycję w rozwój energetyki wiatrowej w Afryce.To efekt zmiany polityki organizacji, która chce się pozbyć udziałów w przemyślepaliw kopalnych i mocniej zaangażować się w ochronę klimatu.

 

Fundusz zainwestował 10 mln dol. w Mainstream RenewablePower Ltd., by rozwijać energetykę wiatrową w Afryce. W sumie na tego projektyrealizujące misję zielonego rozwoju, Fundusz – dysponujący majątkiem wartym860 mln dol. –  przeznaczył do tej pory97,5 mln dol.

 

Rockefeller Brothers Fund dołączył do grona 800 osób iinstytucji, które zadeklarowały pozbycie się udziałów firm paliwowych izwiększenia inwestycji w sektor OZE. Do końca 2018 roku Fundusz zamierza pozbyć się wszystkich swoich inwestycji w firmy związane z przemysłempaliw kopalnych, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia

 

Trzeba przyspieszyć koniec epoki ropy naftowej – wielokrotniepowtarzał Stephen Hein, prezes Funduszu Braci Rockefellerów, podkreślając, że by ratowaćplanetę, trzeba systematycznie przechodzić na czyste źródła energii.

 

 

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here