RN PGE odwołała z zarządu Ostrowskiego i Matuszewską, nowi członkowie jeszcze w 2013 r.

Rada nadzorcza PGE Polskiej Grupy Energetycznej odwołała ze składu zarządu Bogusławę Matuszewską, wiceprezes ds. strategii i rozwoju oraz Wojciecha Ostrowskiego, wiceprezesa ds. finansowych – poinformowała spółka. Nowi członkowie w zarządzie mają pojawić się przed końcem roku.
 

Według Rzeczpospolitej, RN zbierze się ponownie w ciągu tygodnia – dwóch i można przypuszczać, że jak najszybciej będzie chciała ogłosić konkurs na nowych członków zarządu, których będzie conajmniej trzech.

Zdaniem rozmówcy Rzeczpospolitej, potrzebny będzie przynajmniej jeden menedżer z doświadczeniem w sektorze energetycznym.

Odwołania w PGE to efekt podsumowania szeregu działań członków zarządu na przestrzeni ostatniego roku. Ocena ta jest niesatysfakcjonująca – powiedziała, cytowana przez ‘Rz’ Małgorzata Dec, przewodnicząca rady nadzorczej PGE. Dodała, że nadzorcy podjęli decyzję jednogłośnie.

Według Dec, RN zasygnalizowała, że oczekuje zmian w sposobie zarządzania PGE oraz komunikacji z radą. Musi być ono prowadzone w profesjonalny i dojrzały sposób: potrzebne jest myślenie długoterminowe, rzetelna ocena wszystkich czynników ryzyka i spójne podejmowanie decyzji na wszystkich szczeblach grupy kapitałowej – podkreśliła Małgorzata Dec.

Obecnie w zarządzie PGE pozostały dwie osoby: szefujący grupie od marca 2012 r. Krzysztof Kilian i Piotr Szymanek (odpowiada za sprawy korporacyjne). Jest w zarządzie od 2008 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here