Repowermap.org – pokaż światu swoją pompę ciepła!


Z początkiem roku Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) w ramach współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Pomp Ciepła (EHPA) włączyła się w inicjatywę „repowermap.org”, której celem jest promocja odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej przez pokazywanie przykładów działających instalacji wykorzystujących OZE na całym świecie. Jest to projekt wspierany przez Unię Europejską w ramach programu Inteligentna Energia – Europa.

Mimo że projekt jest inicjatywą na poziomie europejskim, przykłady wykorzystania OZE pochodzą z całego świata. Na mapie można znaleźć przedstawione instalacje działające przede wszystkim w Europie, jednak widoczne są także punkty w Ameryce Północnej i Południowej, Afryce oraz Azji. Patrząc na mapę Polski, dostrzec można duże zainteresowanie inicjatywą „repowermap.org”. Zlokalizowanych zostało już kilkadziesiąt przykładów wykorzystania OZE w naszym kraju. Co ważne, znaczną część przykładów stanowią instalacje wykorzystujące pompy ciepła. Bardzo cieszy fakt, że zainteresowanie udziałem w projekcie rośnie, a na mapie Polski pojawiają się kolejne przykłady.

PORT PC zachęca wszystkich producentów, instalatorów i indywidualnych użytkowników do dodawania kolejnych dobrych przykładów pomp ciepła, co pomoże zachęcić do dalszego wykorzystywania tej technologii. Przykłady dobrych praktyk i zadowoleni klienci są najlepszym sposobem reklamy.

Kto może umieścić nowe przykłady na mapie? Każdy. Można to zrobić na stronie internetowej PORT PC w zakładce „Referencje” (www.portpc.pl/repowermap.html), za pośrednictwem EHPA (www.ehpa.org) lub bezpośrednio na stronie projektu (www.repowermap.org).

 

PORT PC

PORT PC zachęca wszystkich producentów, instalatorów i indywidualnych użytkowników do dodawania kolejnych dobrych przykładów pomp ciepła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here