Renault Twizy niebezpieczny? Firma wzywa klientów do serwisów


ncern Renault ogłosił, że w niektórych napędzanych elektrycznie samochodach tej marki może dojść do wystąpienia niebezpiecznej wady. Firma rozpoczęła akcję przywoławczą dla posiadaczy niektórych egzemplarzy.

Problem dotyczy 6247 sztuk pojazdu Renault Twizy, wyprodukowanych pomiędzy 27 stycznia a 1 maja 2012 roku – informuje serwis samochodyelektryczne.org. Zdaniem producenta potencjalny problem dotyczy układu hamulcowego. W poszczególnych egzemplarzach może dojść do wycieku płynu hamulcowego. To poważna wada, mogąca doprowadzić do wypadku – wizyta w autoryzowanym serwisie jest niezbędna.

Firma Renault ogłosiła akcję przywoławczą. Posiadacze Twizy z określonych serii są zapraszani do serwisów. Kontrola układu trwa zaledwie 30 minut. Jeśli naprawa okaże się niezbędna, wymiana uszkodzonych elementów potrwa ok. dwóch godzin.

Renault Twizy to mały, napędzany energią elektryczną, pojazd przeznaczony do przemieszczania się po zatłoczonych miastach. Nie rozwija dużych prędkości (od 45 do 80 km/h, w zależności od wersji), ale jest bardzo dynamiczny. Jego wyjątkowo kompaktowe rozmiary (2,34 m długości i 1,24 m szerokości) bardzo ułatwiają parkowanie w ciasnych uliczkach.

W przyszłym roku auto będzie dostępne także w Polsce.

 

Redakcja reo.pl

źródło: samochodyelektryczne.org

Renault Twizy, fot. twintopiste/CC BY-ND 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here