Raport MSL Group: Firmy energetyczne muszą odbudować zaufanie klientów

Wzrost cen konsumpcyjnych, nieodpowiednie dotacje dla energii odnawialnej, kruszenie modeli finansowych – MSL Group w swoim raporcie „Keeping the Lights On” przedstawia spostrzeżenia dotyczące wyzwań stojących przed europejskim rynkiem energii i roli komunikacji w próbie przywrócenia zaufania pomiędzy firmami energetycznymi a ich klientami.

W czasach, gdy bezpieczeństwo energetyczne w Europie jest coraz bardziej zagrożone, firmy energetyczne powinny odbudować zaufanie klientów – pisze w swoim raporcie „Keeping the Lights On” MSL Group, działająca m.in. w branży energetyki agencja PR. Raport został opublikowany trzy miesiące po tym, jak największe firmy energetyczne w Europie ogłosiły, że nieodpowiednie dotacje dla energetyki odnawialnej spowodowały wzrost cen energii i nadwyrężyły modele finansowe koncernów energetycznych. Według MSL Group producenci energii powinni wytłumaczyć klientom sytuację na rynku i popracować nad komunikacją.

W raporcie znajdują się komentarze ekspertów dotyczące sytuacji na rynku energii m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here