Raport „Konflikty społeczne w energetyce wiatrowej”

Temat akceptacji społecznej to obok kwestii politycznych jeden z największych problemów branży wiatrowej. Właśnie temu zagadnieniu poświęcono najnowszy raport firmy Ambiens „Konflikty społeczne w energetyce wiatrowej”.

Wydaje się, że akceptacja społeczna energetyki wiatrowej nigdy nie była zagadnieniem tak żywym i gorącym. Dyskutowane obecnie regulacje dotyczące sztywnych odległości farm wiatrowych od zabudowań i terenów leśnych w głównej mierze sprowadzają się właśnie do tematyki lokalnych społeczności i ich obaw. Ze strony rynku również płyną sygnały potwierdzające tę tezę. Znane są przypadki projektów wiatrowych, których dalszy rozwój został porzucony po wybuchu niechęci lokalnych społeczności. Niejednokrotnie takie emocje rozniecane były przez polityków próbujących zwiększyć swoją popularność.

Czy inwestorzy w codziennej praktyce faktycznie napotykają na konflikty? Czy lokalna społeczność jest jedynym oponentem? Jakie są główne obawy protestujących? To część pytań, na które stara się odpowiedzieć raport.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here