"Puls Biznesu": Ministerstwo Energii chce zabić smog prądem


MinisterstwoEnergii chce zachęcić Polaków do ogrzewania domów jednorodzinnych piecamizasilanymi energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła – pisze”Puls Biznesu”.

Resortpoliczył, że przy produkcji 1kWh w elektrowni (nawet węglowej) powstaje10-krotnie mniej pyłów niż w domowym piecu węglowym, nawet najbardziejnowoczesnym.

Jak pisze”Puls Biznesu”, ministerstwo kieruje ofertę zwłaszcza do osóbogrzewających domy węglem i śmieciami, czyli do około 3 mln gospodarstwdomowych. Zamierza stworzyć rozwiązania na tyle atrakcyjne cenowo, by nawetniezamożne osoby mogły sobie na nie pozwolić. Chodzi o nocną taryfęenergetyczną przeznaczoną tylko dla celów grzewczych – dla wszystkichgospodarstw domowych ogrzewających się prądem.

“Cenabędzie dużo niższa niż w innych taryfach, chcemy wyeliminować wszystkie narzutyi opłaty nakładane na energię elektryczną” – mówi Andrzej Piotrowski,wiceminister energii.

Piotrowskidodaje, że Polska, obok Włoch i Niemiec, jest największym emitentem pyłu wEuropie. Jego zdaniem redukcja emisji zanieczyszczeń znacząco poprawi stan zdrowiasporej rzeszy Polaków.

 

 

PAP

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here