PSE Operator: Do 2017 roku do 8 mld zł na inwestycje sieciowe

W przeciągu najbliższych pięciu lat PSE Operator planuje wydać na inwestycje sieciowe 7-8 mld zł – powiedział prezes PSE Operator Henryk Majchrzak podczas konferencji Power Ring.

– Wielkim sukcesem jest to, że przełamaliśmy pewną barierę, by inwestować w polską energetykę. Jest pełne otwarcie ze strony prezesa URE i ministrów odpowiedzialnych za energetykę, by kierować spory strumień środków w inwestycje sieciowe – powiedział Henryk Majchrzak. – W najbliższym pięcioletnim horyzoncie planujemy zainwestować 7-8 mld zł.

– Sytuacja Krajowego Systemu Elektroenergetycznego wygląda tak: nowych mocy nie przybywa, są wprawdzie nowe farmy wiatrowe, ale ich dyspozycyjność ma silny związek z warunkami atmosferycznymi. (…) Nasz system się starzeje, do 2016 roku musimy zamknąć bloki, które nie spełniają standardów unijnych – mówił prezes PSE Operator.

Jednak, jak zapewnia Henryk Majchrzak, rozwój odnawialnych źródeł energii, inwestycje w energetykę konwencjonalną, rozwój połączeń transgranicznych i współpraca z odbiorcami to metody, które mogą nam pomóc „uniknąć kłopotów”.

 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here