📺 Magda Gacyk w REO VIDEO: Przekraczanie granic

Posłuchajcie opowieści o biohakerach i technohipsterach. Tak nazywają się podgrupy ruchu transhumanistycznego – ludzie-maszyny. Cyborgi.

OD REODAKCJI: Znana Wam doskonale, ze środowych Opowieści, nasza korespondentka-rezydentka z Doliny Krzemowej, Magda Gacyk zazwyczaj porywa słuchających ją ludzi swoimi opowieściami. Opowieściami o przyszłości, która już tu jest. Jedni zdają sobie z tego sprawę, inni mniej, ale to nie oznacza, że zderzenie z konsekwencjami unikania świadomości współczesności będzie również do ominięcia. Nie, nie ma takiej pewności.

Dlatego właśnie nawiązaliśmy, dla Was (nas), czytelników REO, współpracę z Magdą. O tym, co wydarzy się za symboliczne pięć minut, wiedziała już pięć minut temu. I do tego nie ścibi tej wiedzy dla siebie, tylko w genialny sposób się nią dzieli.

Warto ją czytać, oglądać, słuchać. Na REO pojawia się multimedialnie, trafiając do wszystkich możliwych zmysłów. AUDIO REO do jej tekstów to podcasty przez nią nagrane osobiście. Wie, jak się wyczuwa trendy. I jest trendy.

UWAGA! Już teraz, wstępnie zapowiadamy możliwość spotkania na żywo, za kilka tygodni, gdy przyleci zza Wielkiej Wody do kraju lat dziecinnych i młodzieńczych swoich.

O czym opowie dzisiaj, tym razem w wersji WIDEO? O rezydentach Doliny Krzemowej. Starzejących się założycielach technokorporacji, którzy zaczynają dostrzegać kres własnej egzystencji. Dlatego tak chętnie inwestują w transhumanizm.

Czym jest transhumanizm?
Jest ruchem, ideologią, która powstała w latach 60. w ZSRR. Religia była zabroniona, więc naukowcy wierzyli w postęp. W to, że nowe technologie pozwolą ulepszyć człowieka jako gatunek. Transhumanizm jest przekraczaniem granic.

– Ta idea odrodziła się w Polsce jakieś 10 lat temu pod postacią Polskiej Partii Transhumanistycznej, ale i w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2014 roku pojawiła się Amerykańska Partia Transhumanistyczna. Przebyłam jako dziennikarka część trasy wyborczej Zoltana Istvana, kandydata tej partii na urząd prezydenta. Jego autobus wyborczy był przerobiony na trumnę, aby zwrócić uwagę, że w badaniach naukowych zbyt mało uwagi poświęcamy starzeniu się. A starzenie się transhumaniści uważają za chorobę. Za coś, czemu trzeba przeciwdziałać. Część z nich wierzy nawet w nieśmiertelność – wspomina Magda Gacyk.

Dlaczego Zoltan Istvan został transhumanistą i co z tego wynikło – zobaczcie sami.

UWAGA CZYTELNICY REO: O terminie spotkania z Magdą Gacyk w Warszawie poinformujemy na naszej stronie na Facebooku oraz w rubryce Opowieści z Krzemowej Doliny, w drugiej połowie czerwca 2018.

Oprac. DMZ i sitREO POLECA

📻 Transhumanista Zoltan Istvan gubernatorem Kalifornii?