Otwarto Centrum Szkoleniowe PTPV


W czwartek, 20 listopada, na terenie Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego otwarto Centrum Szkoleniowe PTPV. Centrum uzyskało akredytację Urzędu Dozoru Technicznego do organizacji szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych.

Centrum Szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki (PTPV) powstało przy współpracy Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. PTPV uzyskało akredytację Urzędu Dozoru Technicznego do organizacji w Centrum szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych.

Celem kursów organizowanych przez PTPV jest kompleksowe przygotowanie do pracy instalatorów w zakresie projektowania, montażu, przyłączania do sieci dystrybucynej i monitorowania pracy mikro- oraz małych systemów fotowoltaicznych i umożliwienie im uzyskania tytułu certyfikowanego instalatora poprzez przygotowanie do egzaminu państwowego w Urzędzie Dozoru Technicznego. Certyfikat wydany przez UDT uznawany jest w całej EU.

Program szkoleń dla instalatorów systemów fotowoltaicznych jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki (Dz. U. z 2014 poz. 505) i przewiduje 5-dniowe (53 godziny lekcyjne) intensywne szkolenie z projektowania, instalowania, przyłączania do sieci dystrybucyjnej i monitorowaniu pracy systemów fotowoltaicznych z położeniem silnego nacisku na szkolenie praktyczne. Podczas kursu przedstawiane są również aspekty prawno-administracyjne oraz ekonomiczne fotowoltaiki w Polsce.
 

Redakcja reo.pl

fot. Centrum Szkoleniowe PTPV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here