O nas

Kim jesteśmy? Ludźmi, którzy poznali się w radiu. Dziennikarzami i koordynatorami, każdy po trochu – w trzyosobowym, początkowo, zespole każdy zajmował się wszystkim, ale wcale na to nie narzekamy. Spotkaliśmy się w tematyce REO trochę jakby w pół drogi. Agata w życiu zawodowym stale była blisko energetyki odnawialnej, ale niekoniecznie spodziewała się, że trafi do mediów. Odwrotnie niż Paweł, który od zawsze jest człowiekiem mediów, a energia przez długi czas kojarzyła mu się wyłącznie z tym, co daje dobra muzyka. Katarzyna również człowiek mediów, radiowiec, ale z racji wykształcenia blisko ekologii i ochrony środowiska.

Nowe REO to znacznie więcej niż energia czy odnawialne źródła energii, tematyka dominująca przez kilka istnienia tej strony. Dziś REO to portal o nowoczesności, o świadomym byciu, o tym, w jakim świecie żyjemy, a w jakim chcielibyśmy żyć. Nie moralizujemy, nie wciągamy w dyskusje polityczne, za to proponujemy – tematy, pytania i odpowiedzi.

Nie zamykamy się w myśleniu o przyszłości – zastanawiamy się wprawdzie nad tym, na jakiej Ziemi żyć będą następne pokolenia, jak i nad tym, jak zmienia się nasze otoczenie, miasta, przyroda, co robią z nami smartfony. Nie demonizujemy, nie straszymy – choć inteligentny czytelnik pewnie będzie czasem zasmucony albo zaniepokojony. Nie to jest jednak naszym celem – chcemy zaciekawiać, tłumaczyć, pokazywać nowe trendy, nowe rozmawiania, nową mentalność. Kiedy mówimy o ekologii to opowiadamy o tym, że są takie super butelki, które zmieniają kranówkę w wodę sodową. Kiedy mówimy o życiu w zgodzie z przyrodą, to w takiej formie, że niejeden pomyśli „może jednak rzucić to wszystko i wyjechać w góry?”. Gdy mówimy o zagrożeniach, to pokazując, jak niewiele trzeba by je zatrzymać czy choć opóźnić, a nie besztając.

Chcemy stworzyć miejsce, które z radością się odwiedza, a nie szkołą do której chodzi się z rozsądku lub z przymusu. Wśród nas są ludzie z tak różnych środowisk, że jedyne słowo, którym można by ich połączyć, to talent. Piekielnie zdolni, specjaliści w swoich dziedzinach, eksperci a przy tym zapaleni miłośnicy swoich tematów. Piszą felietony i prace prawie naukowe, robią zdjęcia i rysują, a wszystko to w formie, od której trudno się oderwać i czeka się na następne. W tym czekaniu pomóc może nasz rozkład jazdy – odświeżanie strony to przeszłość, my jesteśmy z przyszłości.