Novavis zawiesza budowę BOK sieci sprzedażowej Voolt, czeka na „duży trójpak”

Novavis, notowana na NewConnect spółka z sektora OZE, zdecydowała o zawieszeniu budowy sieci sprzedaży Voolt opartej o biura obsługi klienta (BOK), w oczekiwaniu na przepisy dotyczące wsparcia OZE – wynika z informacji przekazanej przez firmę. Novavis skoncentruje się na sprzedaży swoich produktów i usług przez Internet.

– W związku z brakiem zapisów dotyczących dopłat do energii produkowanych z OZE w znowelizowanej ustawie Prawo Energetyczne, spółka podjęła decyzję o zawieszeniu realizacji projektu do czasu uchwalenia właściwej ustawy (tzw. dużego trójpaku) – podała firma.

Novavis podkreśla, że „duży trój pak” określi system dopłat opartych o gwarantowane taryfy odkupu energii wyprodukowanej z odnawialnych źródeł energii, bądź wprowadzi inne narzędzia wsparcia dla inwestycji w OZE.

Spółka tłumaczy, że wstrzymanie realizację rozbudowy sieci Voolt w obecnej formule ograniczy ryzyko związane z ponoszeniem nieracjonalnych kosztów. – Pierwszym krokiem będzie zamknięcie punktu w Ząbkach k. Warszawy – podała firma.

Novavis zapowiada, że skoncentruje się na sprzedaży swoich produktów i usług przez Internet, co daje możliwość osiągnięcia większej marży przy mniejszych stałych kosztach. – Na obecnym etapie Novavis będzie bazować na jednym punkcie Voolt na ulicy Bartyckiej 26 w Warszawie, gdzie będzie koordynował sprzedaż bezpośrednią i kanał sprzedaży przez Internet oraz rozwijał sieć współpracujących niezależnych dystrybutorów – zaznacza spółka.

Spółka Novavis, która zadebiutowała na NewConnect na początku lipca zajmuje się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku OZE.

W maju 2013 r. Novavis przeprowadził emisję prywatną akcji serii C z której pozyskał 1 mln zł z przeznaczeniem m.in. na budowę sieci sprzedażowej punktów pod marką ‘Voolt’ oraz zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy.

W strategii Novavis, punkty obsługi klienta Voolt miały prowadzić sprzedaż produktów Novavis i jej partnerów oraz doradzać w obszarze OZE dla sektora MŚP oraz klientów indywidualnych.

Spółka podpisała już umowy partnerskie z wiodącymi dystrybutorami urządzeń solarnych takimi jak m.in. SolarWorld, Schuco czy WATT.

Do końca 2014 r. planowano otworzyć ponad 10 takich placówek (11-14), oferujących nowoczesne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie OZE dla gospodarstw domowych, sektora komercyjnego i jednostkach samorządu terytorialnego (JST).

Ostatnio Novavis informował, że pomimo niejasnych warunków prawnych dotyczących OZE, spółka rozpoczęła prace nad projektem ‘Zielone Spółdzielnie’, przewidującym budowę instalacji fotowoltaicznych i nawiązała współpracę z jedną z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych, której celem jest budowa instalacji fotowoltaicznych na zasobach spółdzielni.

Obecnie Novavis prowadzi działalność handlową polegającą na sprzedaży urządzeń elektronicznych, dzięki której wypracowuje przychody i zyski.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here