Novavis przygotowuje projekty PV o łącznej mocy 90 MW

Novavis SA, spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się działalnością inwestycyjną i handlową w sektorze odnawialnych źródeł energii, realizuje dwa duże projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 90 MW.

Novavis SA zaangażowana jest obecnie w dwa duże projekty o łącznej mocy około 90 MW. Inwestycje zlokalizowane będą między innymi w województwie śląskim na obszarze pokopalnianych hałd niedziałającej Elektrowni Halemba w rejonie Rudy Śląskiej. Lokalizacja tak dużej inwestycji nie jest przypadkowa, gdyż obszar ten wymaga rekultywacji i przeznaczony jest na innowacyjne przedsięwzięcia i proekologiczne inwestycje. Dodatkowym atutem inwestycji jest możliwość bezproblemowego podłączenia do sieci energetycznej instalacji o dużej mocy wytwórczej.

Firma przygotowuje cały proces inwestycyjny oraz nie wyklucza realizacji przedsięwzięcia jako generalny wykonawca. Tak duży projekt w skali kraju wymaga wparcia instytucji regionalnych, do których spółka zamierza zwrócić się z prośbą o zakwalifikowanie go do programów strategicznych województwa.

– Wkrótce na terenach zdegradowanych przez przemysł pojawią się niezakłócające krajobrazu, przyjazne środowisku farmy fotowoltaiczne oraz panele PV na dachach domów, skutecznie zaspakajające coraz większe zapotrzebowanie na energię w strefach przemysłowych jak i spełniające prosumenckie oczekiwania. Co ważne, w żaden sposób nie powodują one zagrożenia dla człowieka ani zwierząt – mówi Wojciech Żak, prezes Zarządu.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here