Novavis pracuje nad projektem Zielone Spółdzielnie


Novavis, notowana na NewConnect spółka z sektora OZE, pomimo niejasnych warunków prawnych dotyczących OZE, rozpoczęła prace nad projektem Zielone Spółdzielnie, przewidującym budowę instalacji fotowoltaicznych – wynika z informacji przekazanej przez firmę.

– Pomimo niejasnych warunków prawnych Novavis rozpoczął prace nad projektem Zielone Spółdzielnie i nawiązał współpracę z jedną z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych – podała firma. Novavis dodał, że celem kooperacji jest budowa instalacji fotowoltaicznych na zasobach spółdzielni.

– Obecnie spółka złożyła wniosek do regionalnego zakładu energetycznego o przyłączenie i rezerwę mocy – poinformowała też firma, która posiada już projekt techniczny i zgodę administracyjną.

Program Zielone Spółdzielnie obok programu Dachy dla Gminy to projekty przewidujące budowę instalacji fotowoltaicznych we współpracy ze spółdzielniami oraz JST.

Oprócz tych przedsięwzięć Novavis wsród swoich celów zakładał także budowę sieci punktów obsługi klienta “Voolt”, której przedmiotem działalności będzie sprzedaż produktów Novavis i jej partnerów oraz doradztwo w obszarze OZE dla sektora MŚP oraz klientów indywidualnych, budowę własnych małych instalacji fotowoltaicznych (w tym także instalacji hybrydowych z mikroturbinami wiatrowymi) a także stworzenie i promocja e-platformy dedykowanej do sprzedaży urządzeń z segmentu OZE wraz z systemem prezentacji i dystrybucji.

Spółka Novavis osiągnęła 884 tys. zł przychodów netto w lipcu 2013 roku. Przychody brutto wyniosły w tym okresie 1.088 tys. zł.

Spółka podała wcześniej, że w I kw. 2013 r. zanotowała 1,11 mln zł przychodów ze sprzedaży i 11,99 tys. zł zysku netto, a za II kwartał 2013 roku uzyskane przychody z działalności handlowej wyniosły około 747 tys. zł, zaś zysk wyniósł około 7 tys. zł.

Wyniki te dają szacowane przychody za pierwsze półrocze na poziomie około 1.855 tys. zł czyli ponad 60 proc. zaplanowanych przychodów na 2013 rok.

Novavis prognozował w dokumencie informacyjnym osiągnięcie 3 mln zł przychodu i 150 tys. zł zysku netto w 2013 roku. W 2014 r. ma być to odpowiednio: 6 mln zł i 600 tys. zł.

Spółka Novavis, która zadebiutowała na NewConnect na poczatku lipca zajmuje się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku Odnawialnych Źródeł Energii.

W maju 2013 r. Novavis przeprowadził emisję prywatną akcji serii C z której pozyskała 1 mln zł. Środki są przeznaczone m.in. na budowę sieci sprzedażowej punktów pod marką „Voolt” oraz zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy.

 

Marcin Zaremba

PV, fot. Andreas Demmelbauer/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here