Novavis miał 1,55 mln zł przychodów w X 2013 roku, podnosi prognozę do 4,85 mln zł

Novavis, notowana na NewConnect spółka z sektora OZE, osiągnęła 1.548 tys. zł przychodów w październiku 2013 roku – poinformowała firma. W związku ze zwiększonymi przychodami spółka podniosła ich prognozę na 2013 rok do 4.850 tys. zł z 3.000 tys. zł.

– Systematyczne przychody spółki generowane są z działalności w szczególności związanej z zaopatrywaniem odbiorców powiązanych z rynkiem energii w rozwiązania i sprzęt informatyczny – podała firma. Na przychody w październiku złożył się także wynajem części nieruchomości przy ulicy Bartyckiej 26 w Warszawie – wynika z informacji Novavis.

W związku ze zwiększonymi przychodami z działalności związanej z zaopatrywaniem odbiorców (powiązanych między innymi z rynkiem energii) w sprzęt IT, zarząd prognozuje obecnie osiągnięcie przez spółkę na koniec 2013 roku przychodów ze sprzedaży w kwocie 4,85 mln zł.

Novavis prognozował wcześniej w dokumencie informacyjnym osiągnięcie 3 mln zł przychodu i 150 tys. zł zysku netto w 2013 roku. W 2014 r. ma być to odpowiednio: 6 mln zł i 600 tys. zł.

Spółka Novavis, która zadebiutowała na NewConnect na początku lipca, zajmuje się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku odnawialnych żródeł energii.

W maju 2013 r. Novavis przeprowadził emisję prywatną akcji serii C, z której pozyskała 1 mln zł. Środki były przeznaczone m.in. na budowę sieci sprzedażowej punktów pod marką „Voolt” oraz zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy.

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here