Novavis ma już prawomocne pozwolenie na budowę elektrowni PV Dubienka

Novavis, notowana na NewConnect firma z sektora OZE, ma już prawomocne pozwolenie na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 400 kW w miejscowości Dubienka, w powiecie Chełmskim – poinformowała firma. Projekt realizuje spółka celowa SPV Energia.

– W dniu 24 lutego spółka otrzymała informację o uprawomocnieniu decyzji pozwolenia na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 400 kW w miejscowości Dubienka – podała firma.

Inwestycja realizowana będzie na działce o powierzchni 1 hektara, która należy do SPV Energia. Instalacja PV ma umowę o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja.

Novavis, która posiada 100 proc. spółki SPV Energia, podała też, że sąd rejestrowy zarejestrował podwyższenia kapitału udziałowego SPV Energia do 500 tys. zł.

Wcześniej informowano, że projekt PV Dubienka został już wprowadzony na „Listę zadań przewidzianych do dofinansowania w formie pożyczki przez WFOŚiGW w Lublinie w roku 2014”, zatwierdzoną przez radę nadzorczą WFOŚiGW w Lublinie 31 stycznia 2014 r.

Spółka Novavis, która zadebiutowała na NewConnect w 2013 roku, zajmuje się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku OZE.

W maju 2013 r. spółka przeprowadziła emisję prywatną akcji serii C, z której pozyskała 1 mln zł. Środki były przeznaczone m.in. na zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy.

Marcin Zaremba

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here