Novavis liczy, że do końca VIII zrealizuje plan przychodów na cały 2013 rok

Novavis, notowana na NewConnect spółka z sektora OZE, liczy na to że już do końca VIII zrealizuje plan przychodów na cały 2013 rok wynoszący 3 mln zł – wynika z informacji przekazanej przez firmę.

– Mając na uwadze szereg czynników, które wpływają na przychody sprzedażowe spółki, w tym działania handlowe przeprowadzone w bieżącym kwartale oraz planowane w przyszłości, zarząd spółki Novavis SA podtrzymuje prognozę wielkości sprzedaży na rok 2013. Działania będące w planach zarządu, takie jak kontynuowanie dystrybucji produktów informatycznych oraz rozpoczęcie działalności na rynku PV (fotowoltaika), pozwalają szacować, że do końca sierpnia Novavis zrealizuje przedstawiony plan przychodów na 2013 rok – podała spółka.

Novavis prognozował w dokumencie informacyjnym osiągnięcie 3 mln zł przychodu i 150 tys. zł zysku netto w 2013 roku. W 2014 r. ma być to odpowiednio: 6 mln zł i 600 tys. zł.

Przychody za pierwsze półrocze wyniosły 1.855 tys. zł czyli prawie 62 proc. zaplanowanych przychodów na 2013 rok. Z kolei zysk operacyjny i zysk netto za ten okres wyniosły 6,7 tys. zł.

– Drugi kwartał 2013 roku spółka zamknęła zyskiem netto w wysokości 6699,43 zł. Na dodatni wynik finansowy w prezentowanym kwartale miały wpływ zwiększone przychody w działach sprzedażowych komponentów informatycznych dla firmy działającej między innymi na rynku energii odnawialnych – skomentowała firma.

Spółka Novavis podała już wcześniej, że osiągnęła 884 tys. zł przychodów netto w lipcu 2013 roku. Przychody brutto wyniosły w tym okresie 1.088 tys. zł.

Spółka Novavis, która zadebiutowała na NewConnect na początku lipca zajmuje się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku Odnawialnych Źródeł Energii.

W maju 2013 r. Novavis przeprowadził emisję prywatną akcji serii C z której pozyskała 1 mln zł. Środki są przeznaczone m.in. na budowę sieci sprzedażowej punktów pod marką „Voolt” oraz zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy.

 

Marcin Zaremba
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here