Novavis kupił projekt elektrowni PV o mocy 400 kW za 50 tys. zł


Novavis, notowana na NewConnect firma z sektora OZE, kupiła 100 procent udziałów w spółce SPV Energia, która realizuje projekt elektrowni fotowoltaiczej o mocy 400 kW w miejscowości Dubienka, w powiecie Chełmskim – poinformowała firma. Wartość transakcji wyniosła 50 tys. zł.

– Inwestycja realizowana będzie na działce o powierzchni 1 hektara, która należy do SPV Energia – podała firma.

SPV Energia posiada już decyzję starosty zatwierdzającą projekt budowlany wraz z udzielonym pozwoleniem na budowę oraz umowę o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja.

– Budowa została ponadto wprowadzona na „Listę zadań przewidzianych do dofinansowania w formie pożyczki przez WFOŚiGW w Lublinie w roku 2014”, zatwierdzonej przez radę nadzorczą WFOŚiGW w Lublinie 31 stycznia 2014 r. – poinformował też Novavis.

Novavis, działając jako walne zgromadzenie udziałowców SPV Energia podjął uchwałę o podniesieniu kapitału tej spółki do 500 tys. zł oraz powołał Wojciecha Żaka jako prezesa zarządu.

Spółka Novavis, która zadebiutowała na NewConnect w 2013 roku, zajmuje się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku OZE. W maju 2013 r. przeprowadziła emisję prywatną akcji serii C z której pozyskała 1 mln zł. Środki były przeznaczone m.in. zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy.

Marcin Zaremba

PV, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here