NIK zajmie się kontrolami jakości powietrza


Najwyższa Izba Kontroli orazEuropejski Trybunał Obrachunkowy przeprowadzą w Polsce kontrole jakościpowietrza – zapowiedzieli w piątek przedstawiciele instytucji na konferencji wWarszawie. Kontrole ruszą w tym roku, a raporty ukażą się w 2018 r.

Oba postępowania będzie nadzorował Janusz Wojciechowski, polski przedstawicielw Europejskim Trybunale Obrachunkowym (ETO).

Jak przekazał dziennikarzom prezes Najwyższej Izby Kontroli (NIK) KrzysztofKwiatkowski, Polska ma szczególny problem z jakością powietrza. – Przygotowujemysię do tej kontroli, będziemy chcieli bliżej z ETO w tym zakresie współpracować- powiedział.

Kontrola dotycząca jakości powietrza rozpocznie się w kwietniu tego roku, araport powinien ukazać się we wrześniu 2018 r. – Może nam się uda skrócićtermin tej kontroli. Na razie planowany czas jest taki – wskazał Wojciechowski.

Wojciechowski przypomniał, że rocznie w UE z powodu zanieczyszczeń powietrzaprzedwcześnie umiera ok. 400 tys. ludzi, w tym blisko 50 tys. w Polsce. Jakzaznaczył, zanieczyszczenie powietrza to ogromny problem Europy i kontrola masprawdzić, czy unijna polityka środowiskowa ma właściwe priorytety.

 

źródło: www.kurier.pap.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here