Niemcy: już 35 proc. energii elektrycznej z OZE


Całkowity udział energetyki wiatrowej, słonecznej i wodnej wkrajowym miksie energii elektrycznej wzrósł do rekordowych 35 proc. w pierwszejpołowie 2017 roku – wynika z informacji podanych przez NiemieckąFederację Energii Odnawialnej (BEE).

Udział OZE wzrósł z 33 proc. w roku ubiegłym do 35 proc. w pierwszejpołowie 2017 roku, co pozwoliło z dużym wyprzedzeniem osiągnąćdocelowy poziom udziału OZE w zużyciu energii brutto na rok 2020. Wszczególnie słoneczne lub wietrzne dni Niemcy uzyskują nawet 85 proc. energiielektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Chociaż wzrost produkcji energii elektrycznej jest istotny, gorzejwygląda sytuacja w sektorach ciepłownictwa i transportu, gdzie odnotowano minimalnywzrost produkcji z OZE

Do 2022 roku Niemcy chcą zamknąć swoje elektrownie jądrowe,dlatego od lat pracują nad transformacją energetyczną, która ma na celu odejścieod paliw kopalnych i atomu na rzecz odnawialnych źródeł energii. Do 2050 rokuudział OZE w miksie energetycznym ma wzrosnąć do 80 proc., co ma pomóc wzmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych o 95 proc.

REO.pl
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here