Niemcy: 258 MW nowych mocy w morskich elektrowniach wiatrowych


W pierwszym półroczu 2016 r. w Niemczech przyłączono do sieci 258 MW nowych mocy w morskich elektrowniach wiatrowych. 


Jak wynika z raportu Deutsche Windguard, na morzu zainstalowanych jest 835 turbin o łącznej mocy  3 552,2 MW. Na przyłączenie do sieci czekają jeszcze 54 turbiny o mocy 324 MW, a do końca 2016 roku ma być 700 MW.

Na początku tego miesiąca niemiecki Bundestag i Bundesrat przyjęły nowe prawo energetyczne, zgodnie z którym, kraj zwraca się w stronę aukcji i wprowadza roczny limit na ilość energii wyprodukowanej na farmach wiatrowych. Nowe przepisy mają ograniczyć rozmieszczenie lądowej i morskiej energetyki wiatrowej, aby zyskać czas potrzebny na ukończenie projektów związanych z modernizacją sieci.

Czytaj także: Niemcy przyjmują nowe prawo energetyczne i nowe roczne założenia dla aukcji ze źródeł odnawialnych

Firmy z sektora morskiej energetyki wiatrowej wzywają rząd niemiecki do przyspieszenia budowy linii przesyłowej i krytykują wprowadzone założenia. Niemieckie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (BWE) stwierdziło, że ustalone do 2020 roku limity dla morskiej energetyki wiatrowej są  absurdalne i drogie. Ostrzega, że mogą stanowić zagrożenie dla miejsc pracy w Niemczech, zwłaszcza po referendum dotyczącym Brexitu w Wielkiej Brytanii, które powoduje niepewność na jednym z głównych rynków eksportowych dla niemieckich producentów turbin wiatrowych.

Według prognoz, moc zainstalowanych morskich farm wiatrowych w Niemczech będzie wynosić do końca 2016 r. 4GW.

REO.pl

Źródło: Deutsche Windguard

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here