NFOŚiGW zaprzecza doniesieniom o zamknięciu projektów dot. jakości powietrza


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nadal będzie finansowałochronę powietrza – wynika z komunikatu prasowego. To odpowiedź na medialnedoniesienia dotyczące zwolnień pracowników odpowiedzialnych za programy walki zzanieczyszczeniem środowiska.

 

„W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ochronapowietrza była i  pozostaje nadal jednym z głównych priorytetów działania.Nieprawdziwa jest informacja, że w NFOŚiGW nie funkcjonują już departamentyzajmujące się walką ze smogiem oraz innymi zanieczyszczeniami atmosfery. Wwyniku wewnętrznej reorganizacji struktur zlikwidowano wprawdzie dwie jednostki– Departament Ochrony Powietrza oraz Departament Gospodarki Niskoemisyjnej –ale w ich miejsce powstał duży Departament Energii i Innowacji, który przejąłzadania i programy tamtych jednostek.  Zmiana przeprowadzona zostaławłaśnie po to, aby  finansowanie projektów odbywało się w sposóbsprawniejszy, skuteczniejszy i lepiej skoordynowany. Po reorganizacji, w jednymdepartamencie  skupione zostały środki finansowe zarówno z UniiEuropejskiej, jak i krajowe, co pozwala sprawniej nimi zarządzać i skonsolidowaćdostępne wsparcie” – czytamy w oświadczeniu Funduszu.

 

Przypomnijmy: „Gazeta Wyborcza” poinformowała o zwolnieniu ponad 20 osób odpowiedzialnych za kluczowe dlaPolski programy walki z zanieczyszczeniem środowiska. „Jeszcze na dobre niezaczęliśmy w Polsce walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, a już uśmierca sięstrategiczne projekty, które miały pomóc w likwidacji smogu” – powiedziałagazecie osoba pracująca w NFOŚiGW. Z informacji podanych przez „GW” wynikało,że zwolniono wszystkich specjalistów zajmujących się programami: „Prosument”, „Kawka”,„Ryś”.

 

Fundusz zaprzecza informacjom o zwolnieniach i podkreśla, że przeprowadzonojedynie „reorganizację”. „NFOŚiGW przeprowadził wewnętrzne zmianyorganizacyjne, które pomogą sprawniej, skuteczniej i efektywniej finansowaćprojekty proekologiczne oraz szybciej i trafniej reagować na potrzeby finansowedotyczące ochrony środowiska”.

 

 

REO.pl

fot. NFOŚiGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here