NFOŚiGW zaprasza do negocjacji ws. nabycia akcji spółek geotermalnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty do przystąpienia do negocjacji w sprawie nabycia 1 318 712 akcji imiennych spółki Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej GEOTERMIA Podhalańska S.A. z siedzibą w Bańskiej Niżnej oraz 27 323 udziałów spółki Geotermia Pyrzyce sp. z o.o. z siedzibą w Pyrzycach.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej GEOTERMIA Podhalańska jest produkcja ciepła z wykorzystaniem ekologicznej energii wód geotermalnych oraz dystrybucja energii cieplnej. Spółka zaopatruje około 30 proc. rynku odbiorców ciepła na terenie gmin Zakopane, Szaflary, Biały Dunajec, Poronin.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki Geotermia Pyrzyce jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej, której wytwarzanie bazuje na wykorzystaniu ujęcia wody geotermalnej i spalaniu gazu. Spółka zaopatruje w energię cieplną mieszkańców, zakłady przemysłowe oraz innych odbiorców zlokalizowanych na terenie miasta Pyrzyc, zabezpieczając około 50 proc. lokalnego zapotrzebowania na ciepło.

Zgłoszenia należy kierować w terminie od 19 lutego do 28 marca 2013 r. do siedziby NFOŚiGW w Warszawie.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here