NFOŚiGW: Ruszył nabór wniosków do programu Sokół


Propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, któremają służyć ograniczeniu oddziaływania na środowisko oraz wykorzystaniu lub produkcjitechnologii, wpisujących się w jeden z obszarów Krajowych InteligentnychSpecjalizacji  – można zgłaszać wrozpoczynającym się naborze wniosków do programu Sokół. NFOŚiGW zakończy nabór30 listopada br.

 

W programie Sokół przewidzianodofinansowanie w formie dotacji lub pożyczki na warunkach preferencyjnych (fazaB+R) oraz finansowanie zwrotne z możliwością częściowego umorzenia lub nowatorskiinstrument finansowy w postaci inwestycji kapitałowych (dotyczy fazy wdrożeniatechnologii). Budżet I konkursu wynosi 1 mld zł (dotacje na fazę B+R – 50 mlnzł; finansowanie zwrotne fazy W – 950 mln zł).

 

Beneficjentami programu mogąbyć przedsiębiorcy w rozumieniu obowiązującej ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. oswobodzie działalności gospodarczej, prowadzący działalność gospodarczą wformie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 obowiązującej ustawy z dnia 23kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny.

 

 

REO.pl

źródło: NFOŚiGW

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here