NFOŚiGW: Podpisano umowę na dofinansowanie ISE

W czwartek, 28 sierpnia 2014 r., w siedzibie NFOŚiGW została podpisana umowa z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach na dofinansowanie wdrożenia inteligentnej sieci energetycznej (ISE) na obszarze Parku Naukowo -Technologicznego SILESIA w Katowicach na kwotę 5 863 329,00 zł, w ramach programu priorytetowego „Poprawa efektywności energetycznej. Część 1) Inteligentne Sieci Energetyczne (ISE)” – informuje Fundusz.

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, projekt obejmuje wdrożenie inteligentnej infrastruktury pomiarowej, wykorzystanie technologii informatycznych, zainstalowanie urządzeń do sterowania oraz instalację rozproszonego źródła OZE w przestrzeni pilotażowej, zarówno w nowo wybudowanym sześciokondygnacyjnym budynku biurowo-usługowym, jak i przyległym do niego terenie. Wspomniany budynek będzie siedzibą Parku Naukowo-Technologicznego SILESIA – wewnętrznej jednostki Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, powołanej w celu prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej, transferu technologii z nauki do biznesu oraz wdrażania innowacji technologicznych w obszarach takich jak: energetyka, efektywność energetyczna, architektura i budownictwo, urbanistyka, mechatronika.

Realizacja projektu pozwoli pokazać zastosowanie ISE w obiektach użyteczności publicznej i ogólnie w przestrzeniach miejskich. Planowane do realizacji Inteligentne Sieci Energetyczne będą przedmiotem działalności badawczo-rozwojowej Parku Naukowo-Technologicznego, w ramach działania Centrum Transferu Technologii. Cała instalacja będzie dostarczała dane wejściowe do badań i analiz w zakresie optymalizacji zużycia energii oraz do poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.

 

Redakcja reo.pl

źródło: NFOŚiGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here