Na polsko-hiszpańskich konsultacjach międzyrządowych m.in. o OZE i gazie z łupków

Dnia 15 lipca w Madrycie odbyły się IX polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe. Delegacjom przewodniczyli premierzy obu krajów.

W spotkaniu – ze strony polskiej – udział wzięli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Aneta Wilmańska, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak i minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz wiceministrowie gospodarki i spraw zagranicznych.

Wiceminister Wilmańska rozmawiała z sekretarzem stanu w hiszpańskim Ministerstwie Przemysłu, Energii i Turystyki – Alberto Nadal Belda – o aspektach środowiskowych związanych z rozwojem różnych źródeł energii, w szczególności gazu łupkowego i odnawialnych źródłach energii. Poruszano również temat przyszłości polityki klimatycznej, w tym omówiono plany związane z organizacją jesienią tego roku COP19 w Warszawie.

Szefowie rządów zgodnie uznali, że kwestia taniej energii jest kluczowa dla zapewnienia konkurencyjności unijnej gospodarki. Premier Tusk podkreślał także, że współpraca Polski i Hiszpanii umożliwiła uchwalenie ambitnego wieloletniego budżetu europejskiego ze znaczącym udziałem polityki spójności.

 

Redakcja reo.pl

źródło: MŚ
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here