MSP: Ustalono cenę w ofercie publicznej akcji Energi

Największa w tym roku oferta pierwotna na polskim rynku kapitałowym dobiega końca. Zamknęła się oferta dla inwestorów indywidualnych i proces budowania książki popytu na akcje wśród instytucji finansowych. Przy cenie za akcję ustalonej na 17 zł, wartość całej transakcji wyniesie 2,4 mld zł. Jak informuje MSP, oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

– Inwestorzy docenili stabilną politykę dywidendową i wyjątkowy profil spółki, która inwestuje głównie w działalność dystrybucyjną. Zbudowaliśmy dobrą książkę popytu ze stabilnymi inwestorami długoterminowymi. Na akcje zapisali się inwestorzy z pięciu kontynentów, wśród nich instytucje nowe na naszym rynku, m.in. fundusze infrastrukturalne i fundusze specjalizujące się w inwestycjach w sektorze energetycznym. Popyt kilkukrotnie przekroczył podaż akcji w każdej z trzech transz – powiedział Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa.

W ramach Akcjonariatu Obywatelskiego łącznie inwestorzy indywidualni złożyli ponad 72 tys. zapisów.

– Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zdecydowaliśmy o zwiększeniu o 3 mln akcji transzy, w której inwestorzy mogli złożyć zapisy za maksymalnie 30 tys. zł – powiedział Paweł Tamborski.

Redakcja reo.pl

źródło: MSP
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here