MSP: Polska skorzysta z brytyjskich doświadczeń w energetyce jądrowej


Polska może czerpać z brytyjskiego doświadczenia w energetyce jądrowej i reformie rynku energii– mówili polscy i brytyjscy ministrowie podczas spotkania w siedzibie Polsko-Brytyjskiego Centrum Biznesu.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego poprzez zastosowanie najwyższej jakości rozwiązań technologicznych. Dwustronna współpraca i dzielenie się doświadczeniami w wymagającym sektorze energetyki jądrowej ma kluczowe znaczenie. Wielka Brytania ma najlepsze praktyki w tym zakresie – powiedział Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa, podczas spotkania z Philipem Hammondem, ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii.

– Wielka Brytania ma duże doświadczenie w zakresie energii nuklearnej, chcemy się nim podzielić z Polską. Dostrzegamy też nowe możliwości w dziedzinie energetyki, szczególnie tej przyjaznej środowisku – powiedział Philip Hammond, brytyjski minister spraw zagranicznych.

Zdzisław Gawlik dodał, że Polska obserwowała działania rządu Wielkiej Brytanii na forum Unii Europejskiej w tym zakresie i pozytywnie ocenia brytyjską reformę rynku energii – wprowadzenie rynku mocy i kontraktów różnicowych. Niedawno Komisja Europejska udzieliła brytyjskiemu rządowi zgody na pomoc publiczną, w ramach tych dwóch mechanizmów stanowiących trzon reformy sektora energetycznego.

Spotkanie z udziałem czołowych partnerów biznesowych z Polski i Wielkiej Brytanii odbyło się w siedzibie Polsko-Brytyjskiego Centrum Biznesu.
 

Redakcja reo.pl

źródło: MSP

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here