MSP chciało zmian w Zarządzie Taurona

Rada Nadzorcza Taurona miała w piątek dokonać zmian w Zarządzie spółki – informuje „Puls Biznesu”. Do zmian w Zarządzie jednak nie doszło, za to RN zmniejszyła się o dwie osoby.

Według „PB” resort skarbu chciał, by Rada Nadzorcza odwołała obecnego prezesa spółki Dariusza Luberę i zastąpiła go Jerzym Kurellą. Ze stanowiskami mieli się też pożegnać wiceprezes Aleksander Grad i Katarzyna Rozenfeld, odpowiedzialnaw spółce za handel.

Powodem tych planowanych zmian – według gazety – była postawa Taurona wobec planów ratowania górnictwa. W ubiegłym tygodniu Tauron złożył ofertę na kopalnię Brzeszcze, wydzieloną z Kompanii Węglowej. Wcześniej Tauron obiecał współpracę przy transakcji kupna kopalni Brzeszcze. Jednak oferta złożona przez spółkę Lubery nie była zadowalająca dla MSP.

Ostatecznie Rada Nadzorcza nie dokonała żadnych zmian w Zarządzie. Zmienił się natomiast skład samej Rady. Ze stanowisko członka RN został odwołany Marek Ściążko, a swoją rezygnację złożył przewodniczący RN Antoni Tajduś.

reo.pl

źródło: „Puls Biznesu”
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here