MŚ szuka Zielonej Stolicy Polski

Miasta, które prowadzą działania na rzecz ochrony środowiska i mogą pochwalić się nowatorskimi, wysoce ekologicznymi rozwiązaniami, mają szanse na tytuł Zielonej Stolicy Polski. Termin składania wniosków do organizowanego przez Ministerstwo Środowisko konkursu upływa 14 sierpnia br.

Ministerstwo Środowisko zaprasza miasta, które prowadzą działania na rzecz ochrony środowiska i mogą pochwalić się nowatorskimi, wysoce ekologicznymi rozwiązaniami, do wzięcia udziału w konkursie promującym działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju miast. Wygrana może zapewnić promocję miasta w Polsce i na arenie międzynarodowej.

– Przedstawiciele miast, którzy zaprezentują najlepsze rozwiązania w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska, jako nagrodę w konkursie otrzymają możliwość udziału w wizycie studyjnej. Podczas niej zapoznają się z działaniami inwestycyjnymi, jakie zostały wprowadzone przez miasta europejskie, które zdobyły miano Zielonej Stolicy Europy – mówi Maciej Grabowski, minister środowiska.

Termin składania wniosków do konkursu upływa 14 sierpnia br.

Redakcja reo.pl

źródło: MŚ
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here