MŚ: O technologiach środowiskowych z delegacją Iraku

Prezentacja projektu GreenEvo oraz możliwości współpracy bilateralnej to główne tematy spotkania z delegacją Iraku, która gościła w Ministerstwie Środowiska. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach „Programu rozwoju sektora prywatnego w Iraku – PSDP-I”.

W trakcie wizyty w Ministerstwie Środowiska został przedstawiony gościom projekt GreenEvo. To autorskie przedsięwzięcie resortu, którego celem jest transfer polskich technologii środowiskowych za granicę. Delegacja iracka spotkała się także z laureatami GreenEvo, którzy zaprezentowali swoje rozwiązania.

– Widzimy duży potencjał i możliwości współpracy w obszarze technologii środowiskowych na rynku irackim. Liczę, że wizyta delegacji irackiej w Polsce z jednej strony przybliży naszym firmom warunki prowadzenia biznesu na tym rynku. Z drugiej – pomoże w nawiązaniu kontaktów biznesowych – mówi Beata Jaczewska, podsekretarz stanu, odpowiedzialna w ministerstwie za realizację GreenEvo.

Wśród członków delegacji irackiej znaleźli się wysocy rangą reprezentanci Ministerstwa Przemysłu i Minerałów, Ministerstwa Handlu, a także przedstawiciele Narodowego Banku Iraku, Irackiej Unii Biznesmenów oraz Unii Izb Handlowych w Iraku

To już kolejna wizyta studyjna ekspertów z Iraku z Polsce w ramach „Programu Rozwoju Sektora Prywatnego w Iraku”. Program ten dotyczy wsparcia świadczonego przez społeczność międzynarodową na rzecz odbudowy gospodarki Iraku i zrównoważonego wzrostu gospodarczego kraju.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here