MŚ: Janusz Ostapiuk nowym wiceministrem

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał dziś Janusza Ostapiuka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Nowy wiceminister będzie odpowiadał m.in. za kwestie związane z gospodarką odpadami i funduszami europejskimi.

Janusz Ostapiuk, ur. 5 listopada 1951 roku, studiował na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończył także Podyplomowe Studium Ochrony Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Prawa Bankowego i Bankowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodatkowo odbył Kurs dla Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa oraz kilkanaście kursów, w Polsce i za granicą, głównie z zakresu ochrony środowiska.

Nowy wiceminister od lat jest związany zawodowo z ochroną środowiska. W ostatnim czasie (od 2006 r.) pełnił funkcję dyrektora generalnego Europejskiej Platformy Recyklingu SA. W latach 2003-2006 – Zastępca Prezesa Zarządu Fundacji Eko Fundusz w Warszawie. Wcześniej, 1999-2002 – Członek Zarządu, Dyrektor Generalny EKOLOG Holding S.A. w Pile. W latach 1998-1999 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Oddziału Banku Ochrony Środowiska, a także (w 1998 r.) – Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W latach 1991-1994 – Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska we Włocławku, natomiast w latach 1988-1991 – Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku.
 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here