MRR będzie wspierać sektor energetyczny

Minister Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego –dzięki wykorzystaniu środków unijnych – będzie wspierać gospodarkę niskoemisyjną.

– Nowy okres programowania niesie ze sobą nowe możliwości. W polityce spójności 2014-2020 będziemy wspierać ze środków unijnych sektor energetyczny, szczególnie w zakresie przechodzenia na gospodarkę niskoemisyjną- powiedziała minister Elżbieta Bieńkowska.

W obecnej perspektywie projekty związane z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej finansowane były głównie z dotacji unijnych. -Te rodzaje projektów, które zidentyfikujemy jako dochodowe i rentowne, z dużą dozą prawdopodobieństwa będą finansowane w latach 2014-2020 ze środków zwrotnych, dotacje zaś pozostaną na wsparcie pozostałych projektów – zapowiedziała minister Bieńkowska. – Intensywnie pracujemy również nad stworzeniem specjalnych instrumentów finansowych ukierunkowanych przede wszystkim na cele efektywności energetycznej i OZE. Instrumenty te będą dostępne na poziomie krajowym, jak i regionalnym w zależności od skali i wielkości projektów – dodała minister.

 

Redakcja reo.pl

źródło: MRR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here