📻 MIT CZEKA: Rozwiń skrzydła z najlepszą uczelnią techniczną na świecie

Tylko dla orłów!

AUDIO REO. Posłuchaj nagranego artykułu. Czyta Hubert Augustyniak


MIT Enterprise Forum CEE to wielka szansa dla polskich start-upów. Program jest realizowany we współpracy z najlepszą uczelnią techniczną na świecie, Massachusetts Institute of Technology. Wspierają go także polskie firmy oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przyznała na jego realizację 15 mln zł.


MIT Enterprise Forum CEE jest częścią globalnej sieci MIT Enterprise Forum, stowarzyszonej z najlepszą na świecie uczelnią technologiczną – Massachusetts Institute of Technology. Celem programu jest wsparcie najbardziej innowacyjnych start-upów naukowo-technicznych z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw. Początkujących biznesmenów przyciąga do tego programu możliwość czerpania z doświadczenia mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w międzynarodowym biznesie.

mat.prom.

Każdy start-up z krajów z regionu CEE będzie wspierany przez zespół przedsiębiorców, który pomoże im rozwinąć działalność w Polsce. Wśród nich są menedżerzy z firm z polskiej Grupy MCX, która jest jednym z głównych partnerów programu.

Grupa MCX prowadzi działalność gospodarczą od ponad 30 lat. Należące do niej spółki działają w branży teleinformatycznej i specjalizują się m.in. w tworzeniu własnych aplikacji do obsługi płatności bezgotówkowych, automatyce budynków, świadczeniu usług outsourcingowych obejmujących poza teleinformatyką wsparcie w zakresie back office. Od kilkunastu lat Grupa MCX rozwija działalność także w innowacyjnym sektorze odnawialnych źródeł energii.

13 lutego w Warszawie odbędzie się spotkanie tzw. WarmUp, na którym aplikujące do programu start-upy mogą poznać ekspertów i porozmawiać z nimi o potencjale swoich pomysłów. Termin składania aplikacji do do programu MIT Enterprise Forum CEE upływa już 3 marca 2019 roku. Przed ich wysłaniem na pewno warto porozmawiać z mentorami.

A co można zyskać, przystępując do programu? Mówiąc najkrócej: pieniądze, wiedzę i kontakty.

Dofinansowanie rozwoju biznesu może sięgnąć nawet 200 tys. zł. Do tego jest szansa na pozyskanie usług doradczych z zakresu prawa, ochrony patentowej, sprzedaży, HR i teambuildingu o wartości 50 tysięcy zł. Jeszcze więcej pieniędzy? Tak, dzięki możliwości prezentacji swoich rozwiązań amerykańskim inwestorom.

Kontakty i wiedza dostępne są m.in. dzięki możliwości udziału w tygodniowym Bootcampie w Bostonie, wypełnionym warsztatami oraz spotkaniami biznesowymi. Dla start-upów, które zakwalifikują się do programu przygotowano także pięć weekendowych sesji warsztatowych i dwudniową Akademię Pitchu. Każdy z nich ma zapewniony dostęp przynajmniej do dwóch mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym.

Regulamin programu, formularz aplikacyjny oraz kalendarz spotkań informacyjnych dostępny jest  na stronie www.mitefcee.orgREO POLECA

TOP 100 EURO STARTUPS: FT i Google docenili i projekty polskie. Które?