Ministerstwo rolnictwa przewiduje wsparcie OZE w PROW 2014-2020


Ministerstwo rolnictwa przewiduje wsparcie dla odnawialnych źródeł energii (OZE) w przygotowywanym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 – poinformowała wiceminister Zofia Szalczyk.

– [Wsparcie] OZE przewidujemy w ramach priorytetu “poprawa konkurencyjności gospodarstw rolnych” – powiedziała Szalczyk w rozmowie po posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa, na którym prezentowano wstępne założenia PROW 2014-2020.

Projektowane przez resort rolnictwa działanie “modernizacja gospodarstw rolnych” ma być ukierunkowane na wspieranie inwestycji. Będzie tu m.in. możliwe wsparcie projektów dotyczących oszczędnego gospodarowania energią i wodą. Beneficjenci to gospodarstwa rolne.

Szalczyk dodała w rozmowie po komisji, że na razie nie ma jeszcze ustalonych kwot ani przewidywanej liczby beneficjentów tego działania. Według niej, wsparcie OZE jest jeszcze dokładnie “niezdefiniowane” w zarysie projektu PROW 2014-20, choćby ze względu na brak przepisów “trójpaku” z ustawą o OZE.

W czasie sejmowej komisji rolnictwa wiceminister poinformowała, że harmonogram przyjmowania PROW 2014- 20 przewiduje konsultacje od maja do października z zainteresowanymi środowiskami. Do listopada ma być przygotowana ostateczna wersja programu, który w grudniu ma trafić pod obrady rządu.

 

Marcin Zaremba

fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here