Milion złotych w konkursie na innowacje energetyczne


Milion złotych na rozwój technologii to nagroda w konkursie ENERGIA + !nnowacje. Zadaniem jego uczestników będzie zaproponowanie najlepszego pomysłu innowacyjnego, który docelowo zostanie zastosowany w Grupie Enea.

– Nie wyobrażamy sobie przyszłości energetyki bez innowacji – powiedział Krzysztof Zamasz, prezes Enei, głównego sponsora konkursu. – Chcemy budować i wzmacniać relacje między nauką a biznesem. Wierzymy, że ich dobra i bliska współpraca jest niezbędnym warunkiem powstawania i rozwoju innowacji. Cieszę się, że jako pierwsza grupa energetyczna przygotowaliśmy i uruchomiliśmy ogólnopolski konkurs dla innowatorów, dzięki któremu będą mogli zrealizować swoje pomysły.

Konkurs, organizowany przez Komitet ds. Innowacji i Nowych Technologii Krajowej Izby Gospodarczej, jest ogromną szansą dla innowatorów i wynalazców, którzy dysponując solidnymi pomysłami, otrzymali możliwość wdrożenia swoich innowacyjnych rozwiązań i osiągnięcia sukcesu komercyjnego.

Pomysł zgłaszany do Konkursu powinien spełniać kryteria innowacyjnej i konkurencyjnej technologii dla elektroenergetyki w obszarze wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży, zgodnej ze strategią Grupy Enea i w fazie rozwoju TRL 4-6 (optymalnie na etapie testowania technologii). Ważne jest także, aby rozwinąć go i wdrożyć w perspektywie maksymalnie 2-3 lat.

Nagrodą w Konkursie jest finansowanie w wysokości do 1.000.000,00 zł na rozwój swojej innowacyjnej technologii dla elektroenergetyki, możliwość jej testowania w strukturach Grupy Enea, wsparcie biznesowe funduszu GIZA Polish Ventures oraz wsparcie technologiczne Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju.

Partnerami Strategicznymi Konkursu są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polski Instytut Badań i Rozwoju, Fundusz GIZA Polish Ventures.
 

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here