Międzynarodowy hit z Sędziszowa?


Czy dzięki wynalazkowi firmy Fluid S.A. możemy spełnić częściowo wysokie unijne normy dotyczące redukcji spalania węgla kamiennego i brunatnego? Według unijnych przepisów w tym roku musimy zrezygnować ze spalania 10 mln ton tradycyjnego węgla.

Czy założenie to może udać się spełnić dzięki biomasie produkowanej przez firmę Fluid SA z Sędziszowa? Oferta Spółki obejmuje budowę pod klucz i sprzedaż w kraju oraz za granicą Zakładów Odzysku Energii wraz z licencją na wytwarzanie biowęgla marki FLUID.  Biowęgiel ten jest tak samo kaloryczny, jego proces produkcji jest o wiele krótszy, a w dodatku neutralny pod względem emisji CO2. O jakości produktu może też świadczyć wejście papierów spółki Fluid S.A. na rynek New Connect i sprzedanie części akcji za 10 mln złotych.
Niestety pieniądze ze sprzedaży papierów powędrują do Azji. Przyczyna? Polscy rolnicy nie są zainteresowani uprawą roślin energetycznych potrzebnych do produkcji biomasy, chociaż na jednym hektarze można zarobić nawet 2 500 zł. W związku z tym Fluid S.A. ma zamiar wybudować zakłady do produkcji biowęgla głównie w Malezji, Indonezji i Indiach. W ciągu dwóch lat ma ich powstać około 60, będą produkowały milion ton biomasy rocznie i zarabiały od 0,8 do 1,3 mln zł.

źródło: energetyka.xtech.pl

fot.: sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here