MG: Będzie i mały, i duży trójpak


Ministerstwo Gospodarki podtrzymuje, że intencją resortu jest, aby był zarówno mały, jak i duży trójpak – poinformował w Sejmie wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

– Naszą intencją jest, aby zarówno mały, jak i duży trójpak weszły jak najszybciej w życie. Nie jest prawdą, że jak załatwimy mały trójpak to spoczniemy na laurach – powiedział Tomczykiewicz w Sejmie, odpowiadając na przypuszczenie posłów Ruchu Palikota, że planem rządu jest przyjęcie tylko małego trójpaku.

Tomczykiewicz podkreślił, że prace nad dużym trójpakiem są intensywne, ale materia nie jest łatwa, gdyż ścierają się różne interesy. Przypomnijmy, że chodzi o poziom wsparcia i preferowanie lub nie różnych technologii OZE.

Na pytanie o to, jakie mają być ostatecznie wpółczynniki korekcyjne, [w zależności od technologii OZE], wiceminister odpowiedział, że zadecydują o tym posłowie, przyjmując ustawę o OZE [w ramach trójpaku].

– W tej sprawie dzieje się bardzo dużo – odpowiedział wiceminister na zarzut o przeciągające się prace na trójpakiem. Tłumaczył, że długi okres – od grudnia 2011 roku – był wykorzystany m.in. na konsultacje z branżą i praktycznie napisanie projektu od nowa.

Ze słów Tomczykiewicza wynika, że lada moment duży trójpak znajdzie się ponownie na komitecie rady ministrów (KRM).

Natomiast na najbliższym posiedzeniu komisja gospodarki ma przyjąć końcowy dokument dotyczący małego trójpaku, który być może znajdzie się potem, na najbliższym plenarnym posiedzeniu w Sejmie, w trzecim czytaniu.

Ostatnio o takim terminie – 20-22 lutego – jako możliwym informowała „Rzeczpospolita”.

 

Marcin Zaremba

Tomasz Tomczykiewicz zapewnia, że prace nad dużym trójpakiem trwają, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here