ME: Podpisano polsko-japońskie porozumienie dotyczące magazynów energii


Ministerstwo energii podpisało porozumienie z japońską organizacją rządową The New Energy and Industrial Technology Development dotyczące współpracy między Polską i Japonią w dziedzinie innowacyjności energetyki.

Jak informuje Ministerstwo Energii, podpisane porozumienie odnosi się do polsko-japońskiego projektu badawczo-rozwojowego magazynów energii i systemu SPS i jest zwieńczeniem kilkuletnich prac zespołu, w skład którego weszli przedstawiciele Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Energa Operator, Energa Wytwarzanie oraz Hitachi Ltd.

W ramach projektu ma zostać opracowany i wdrożony w polskim systemie elektroenergetycznym system automatyki Special Protection Scheme (SPS) oraz hybrydowy magazyn energii złożony z baterii litowo –jonowych  i ołowiano-kwasowych. Opracowane przez japońskie spółki wyposażenie techniczne projektu będzie przekazane w formie grantu rządu japońskiego na rzecz strony polskiej.

Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się 14 marca 2017 r. w Warszawie. 

Szczegółowe informacje na temat projektu mają zostać opublikowane po zawarciu umowy pomiędzy polskimi i japońskimi spółkami, bezpośrednio zaangażowanymi w jego realizację.

Reo.pl
źródło: ME
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here