ME: Możliwe aukcje OZE w ciągu kilku miesięcy


Ministerstwo Energii rozważa możliwość zorganizowaniakolejnych aukcji OZE w ciągu kilku miesięcy – wynika z informacji podanychprzez Polska Agencję Prasową.

 

Pierwsze aukcje OZE, które odbyły się 30 grudnia ub.r., nieokazały się sukcesem organizacyjnym – z powodu problemów technicznych zInternetową Platformą Aukcyjną część zainteresowanych nie złożyła swoich ofert.Urząd Regulacji Energetyki nie zdecydował się jednak na unieważnienie aukcjiOZE i 3 stycznia ogłosił wyniki – przy czym jedna sesja została uznana zanieprzeprowadzoną skutecznie, ze względu na zbyt małą liczbę ofert.

 

Ministerstwo Energii uznało pierwsze aukcje OZE za okazję sprawdzenia,„co nie wychodziło od strony technicznej i legislacyjnej” i zapowiada możliwośćzorganizowania w najbliższym czasie kolejnych aukcji.

 

„Ponieważ część osób jest zawiedziona, że się nie dostała,jest pomysł, by zrobić dla tych najbardziej kontrowersyjnych obszarów za jakieśdwa-trzy miesiące kolejną niewielką aukcję wyprzedzającą tę dużą, zaplanowanąna końcówkę roku” – PAP cytuje Andrzeja Piotrowskiego.

 

Pierwsze aukcje OZE, które odbyły się 30 grudnia, dotyczyłyistniejących biogazowni rolniczych o mocy do 1 MW i powyżej 1 MW, małychelektrowni wodnych i nowych innych instalacji o mocy do 1 MW – przede wszystkimfotowoltaiki. W trakcie wszystkich czterech sesji aukcji skutecznie zostałozłożonych 209 ofert.

 

 

 

REO.pl

źródło: PAP

fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here