Marshall Nordic Limited zwiększyła udział w Novavis do 47,78 proc.

Spółka Marshall Nordic Limited, po zakupie 549.000 sztuk akcji firmy Novavis, działającej w sektorze OZE, posiada już 1.314.000 akcji, co stanowi 47,78 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu – poinformowała firma.

Przed zakupem akcji spółka Marshall Nordic Limited posiadała 765.000 sztuk akcji, co stanowiło 27,81 proc. kapitału zakładowego i uprawniało do wykonywania 27,81 proc. głosów na WZ.

Z informacji przekazanej przez Novavis wynika, że 549.000 akcji sprzedała Hanna Stachura, a wartość transakcji to średnia cena za akcje od dnia debiutu.

Przed sprzedażą akcji Hanna Stachura posiadała 686.000 sztuk akcji, co stanowiło 24,95 proc. kapitału i głosów na WZ, a po dokonaniu transakcji posiada 137.000 sztuk akcji, co stanowi 4,98 proc. kapitału i głosów na WZ.

Novavis, notowana na NewConnect spółka z sektora OZE, otrzymała ostatnio warunki zabudowy terenu przewidujące budowę własnej farmy fotowoltaicznej o mocy docelowej 1 MW.

W kwietniu Novavis zrealizował zakup nieruchomości w miejscowości Dłutowo Stare o powierzchni 2,51 hektara. Na tym terenie powstać ma pilotażowa farma fotowoltaiczna o mocy 500 kW (docelowo 1 MW).

W sierpniu spółka kompleksowo zrealizowała inwestycję instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW – projekt, dostawę urządzeń i wykonawstwo.

Zrealizowany kontrakt jest pierwszą kompleksową wykonaną przez nią usługą, związaną z produkcją energii elektrycznej dzięki rozwiązaniom fotowoltaicznym.

Spółka Novavis, która zadebiutowała na NewConnect na początku lipca zajmuje się działalnością inwestycyjną i handlową na rynku OZE.

W maju 2013 r. Novavis przeprowadził emisję prywatną akcji serii C, z której pozyskał 1 mln zł z przeznaczeniem m.in. na budowę sieci sprzedażowej punktów pod marką „Voolt” oraz zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne średniej mocy.

 

MZ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here