Mansa Investments sprzedała 15,4 proc. akcji Polenergii

20 maja 2015 roku Mansa Investments, spółka pośrednio w 100 proc. kontrolowana przez Kulczyk Investments, ogłosiła sprzedaż 7.000.000 (15,4 proc.) akcji spółki Polenergia, cena sprzedawanych akcji została ustalona na 27,00 zł za jedną akcję – informuje Kulczyk Investments.

Jak informuje spółka, transakcja spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, którzy zgłosili popyt na liczbę przekraczającą ilość oferowanych akcji. Realizacja transakcji pozwoliła na zwiększenie liczby akcji w wolnym obrocie (freefloat), który powinien zwiększyć atrakcyjność Spółki dla inwestorów oraz na dywersyfikację akcjonariatu Spółki dzięki zaoferowaniu przeważającej części akcji nowym inwestorom, którzy dotychczas nie byli akcjonariuszami Spółki, w tym inwestorom zagranicznym, którzy stanowili znaczącą część popytu.

Przewidywane wpływy brutto z transakcji na rzecz Mansa Investments wynoszą 189.000.000 zł (około 46.544.845 euro).

Po sprzedaży 15,4 proc. akcji Kulczyk Investments pozostanie pośrednio większościowym akcjonariuszem Polenergii.

– Podjęliśmy decyzję o sprzedaży części udziałów Polenergii, aby zwiększyć freefloat i uwolnić potencjał wzrostu wartości spółki, z korzyścią dla wszystkich jej akcjonariuszy. Transakcja zakończyła się sukcesem, a oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem nowej grupy akcjonariuszy. Jako Kulczyk Investments wierzymy w dalszy rozwój oraz strategię spółki i pozostajemy większościowym akcjonariuszem Polenergii, która jest strategicznym aktywem naszej Grupy – powiedział Sebastian Kulczyk, prezes zarządu Kulczyk Investments.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here